‘Türkan Şoray’ tacizi… Benziyorsun dedi saldırdı

İstanbul Bayrampaşa’da yaşayan Kübra K. (25), 8 yıl önce 17 yaşındayken iş başvurusu sebebiyle vesikalık fotoğraf çektirmek için uzun yıllardır tanıdığı fotoğrafçıya gitti. Vesikalık fotoğraflarını teslim alarak ücretini ödeyen Kübra K.’ya fotoğrafçı Baki Ç., büyük boy bir fotoğraf daha vereceğini ve tekrar gelmesini Kübra K.’ya söyledi.

BAĞIRARAK KURTULDU

Kübra K.’nın sosyal medya profilindeki fotoğraflarını inceleyen Baki Ç., ‘Türkan Şoray’a çok benziyorsun’ diyerek genç kızı dükkanına çağırdı. Baki Ç., o sırada 17 yaşında olan genç kızın beline sarılarak göğüslerini ellemeye başladı. Baki Ç.’nin kollarından kaçamayan Kübra K., bağırarak bu durumdan kurtulabildi. Kübra K., savcılığa başvurarak suç duyurusunda bulundu.

25 BİN LİRA TAZMİNAT

Baki Ç. hakkında ‘cinsel saldırı’ suçundan dava açıldı. İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Baki Ç., ‘cinsel saldırı’ suçundan 2 yıl 11 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kübra K., manevi bütünlüğünün zarara uğradığı sebebiyle de 150 bin liralık tazminat davası açtı. Baki Ç. ise, Kübra K.’nın kendisine fotoğraf parasını ödememek için iftira attığını belirterek davanın reddini istedi. Kübra K.’yı haklı bulan mahkeme, Baki Ç.’nin 25 bin lira manevi tazminatı faiziyle birlikte ödemesine hükmetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x